Denizden gökyüzüne uzanan Olympos Teleferik

2365 metreden  Türk rivierasına nefes kesen bakış...


Olympos Teleferik iki klasik tatil hedefini birleştiriyor: Dağ ile deniz. Türkiyenin bu bölgesi, Turkuaz renginde ışıldayan denizi, el değmemiş, büyüleyici doğası, sihirli mutfağı ile herkesi büyülüyor. Yılda 300 den fazla güneşli günü olan bu bölge tüm dünyadan gelen misafirler için cezbedici ve sevilen bir tatil hedefidir.

Olympos’ta güneş, deniz ve kar birleşmiştir. Olympos Teleferik ile zirveye doğru hafif rüzgarlı yükseklikteki yapılan bu ulvi serüven seferi ile ‘’ Sea to Sky (Denizden gökyüzüne)’’ sloganını hak ederek en güzel tatil rüyalarını gerçekleştiriyor. Türk rivierasını ve onun iç bölgesini gören bu panorama nefes kesicidir, Doğanın sessizliği ve güzelliği unutulmazdır. El değmemiş doğası içinde keskin dik kayalık yamaçları , güzel çam ormanları,turkuaz mavisi deniz ve de heybetli dağları bu manzarayı eşsiz kılar.


 

Tırmanış ve iniş esnasında heyecan verici dağ ve deniz manzarası


Olympos-Beydağları Milli Parkının içinden geçen bağlantı yolunun üzerinden alt istasyona vardıktan sonra, 80 kişilik panoramik  kabinler ile dağa yapacağınız çıkış ve inişiniz esnasında, doğası koruma altında bulunan ve dünyanın en güzel bölgelerinin birisi olan dağın üzerinden seyahat ederken, keyifli, deniz manzaralı bir serüven yaşayacaksınız.

 

Dağ istasyonu 360 derecelik panoraması ile davetkardır. Burada Finike ve Side arasındaki şahane manzaraya hayran kalabilir  ve siz burada unutulmayacak bir yürüyüş ve dinlence cenettinin ortasındasınız.

 

Diğer atraksiyonlar: Teras restoranı ve manzara platformu. Her türlü etkinlikler için mükemmel bir alt yapı.

 

Tekniki açıdan da heyecan verici

 

Avrupa standartları CEN’e uygun olarak yapılmış teleferik teknolojisi ile hafif rüzgarlı bir yükseklikte size  günlük rutinden uzak bir serüveni garanti eder. Olympos Teleferik 4350 metre hat uzunluğu ile dünyanın en uzun teleferiklerinden birisidir. Olympos Teleferik tüm dünyada teleferiklerin planlanması ve inşa edilmesi konusunda önder olan  firma Doppelmayr/Garaventa Group tarafından çok titiz şartar altında inşa edilmiştir.

 

 

Sefer Saatleri 


1 Nisan - 30 Nisan              10:00h - 17:00      Pazartesi - Pazar 

1 Mayıs - 30 Haziran           09:30h - 18:00      Pazartesi - Pazar 

1 Temmuz - 30 Eylül           09:00h - 19:00      Pazartesi - Pazar 

1 Ekim - 26 Ekim .              10:00h - 18:00      Pazartesi - Pazar 

27 Ekim - 31 Mart               10:00h - 17:00      Pazartesi - Cuma

                                            10:00 - 17:00           Cumartesi - Pazar

 

Seferler her yarım saatte bir, buçuk ve tamlarda yapılıyor. 

Yoğunluğa göre ara seferler yapılabilir.  

Son Sefer: İşletmenin kapanış saatinden yarım saat önce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Center